Written by halandri_admin

ΑΕ Χαλανδρίου-Αθηναϊκός 3-1

Την πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου ΕΠΣΑ πήρε η ομάδα μας απέναντι στον Αθηναϊκό επικρατώντας με 3-1.

Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 0-1 στο πρώτο ημίχρονο μετά από πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής, στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μέσα σε 9′ σημείωσε τρία τέρματα κάνοντας το τελικό 3-1.

Στο 47′ ο Δημήτρης Τριανταφυλλίδης έκανε το 1-1 με κεφαλιά σε κόρνερ του Γιώργου Ντζαβίδα. Στο 52′ πάλι ο Δημήτρης Τριανταφυλλίδης σημείωσε τέρμα με προβολή μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Ντζαβίδα.

Το τρίτο τέρμα σημείωσε ο Άγγελος Σιάννης στο 56′ με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από ωραία συνεργασία των παικτών & ασίστ του Νίκου Κανελλόπουλου.

Συγχαρητήρια σε όλους!!! Συνεχίζουμε δυνατά!!!

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους βρέθηκαν στο γήπεδο & στήριξαν την ομάδα & τα παιδιά μας!!!

ΑΕ Χαλανδρίου-Νίκος Τζώτζιος: Στράτος Δασκαλάκης, Δημήτρης Κορωναίος (78′ Πάρης Καφετζόπουλος), Παναγιώτης Γυφτάκης, Γιώργος Ντζαβίδας, Δημήτρης Τριανταφυλλίδης, Βασίλης Γκουτζιούπας, Γιάννης Τζέμαρης (74′ Λορέντζο Prifti), Παντελής Μπράχος, Άγγελος Σιάννης (67′ Στράτος Τσιρβούλης), Αχιλλέας Κατσιούλης (78′ Χάρης Χαραλάμπους), Νίκος Κανελλόπουλος (74′ Γιώργος Κούτσιας)

Μετά τον αγώνα η Διοίκηση παρέθεσε γεύμα λόγω εορτών στο ψητοπωλείο “3 Αδέρφια” στο Χαλάνδρι

Μετά τις 2 βδομάδες διακοπής του πρωταθλήματος λόγω εορτών επιστρέφουμε & αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την Πεύκη