Written by halandri_admin

Η ΑΕ Χαλανδρίου στην Α’ ΕΠΣΑ

Η απόφαση της ΕΠΣΑ για το νέο πρωτάθλημα πάρθηκε.

Επιστροφή στην Α’ κατηγορία για την ομαδα μας που κατείχε την 4η θέση πριν την διακοπή του πρωταθλήματος λόγο covid-19 , ενώ υπολείπονταν 8 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους !!! Ποδοσφαιριστές, προπονητές, τον Γενικό Αρχηγό, τον φροντιστή, για την συνεχή προσπάθεια που κατέβαλαν & την ενότητα που επέδειξαν για να φτάσει η επάνοδος στην Ά κατηγορία!
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στους φιλάθλους της ομάδας που δεν εγκατέλειψαν, αλλά στήριξαν την ομάδα & τα παιδιά μας & όλη την χρονιά ήταν ο 12ος παίκτης σε όλα τα γήπεδα!!!
Τέλος ,ένα θερμό ευχαριστώ στους χορηγούς μας για την έμπρακτη υποστήριξη!!!

Με εκτίμηση,
Ο πρόεδρος & το ΔΣ της ΑΕ Χαλανδρίου

Αναλυτικά η απόφαση :

Από τους δυο ομίλους της Α’ ΕΠΣΑ υποβιβίζονται ΜΟΝΟ οι δυο ομάδες που βρίσκονται στην 16η θέση (Θρίαμβος Χαϊδαρίου & Φωστήρας Ηλιούπολης).

Ότι έχει να κάνει με τη νέα χρονιά, στην Α’ ΕΠΣΑ θα προστεθεί ακόμη ένας όμιλος, δηλαδή σε αριθμό θα γίνουν τρεις ,όπου ο καθένας θα έχει από 14 ομάδες.

Από κάθε όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ προβιβάζονται  τέσσερις ομάδες.

Ανεβαίνουν :Από τον 1ο όμιλο Άτταλος, Βύρωνας, Δόξα Βύρωνος & ΑΕ Χαλανδρίου

Από τον 2ο όμιλο: ΑΟ Ιλίου, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, Αστέρας Ζωγράφου και Μικρασιατικός

Και από τον 3ο όμιλο: Δάφνη Παλαιού Φαλήρου, Αγία Ελεούσα, Ανθούπολη & Άγιος Δημήτριος

Αυτές είναι οι 42 ομάδες που θα συγκροτήσουν τους 3ους ομίλους της Α’ ΕΠΣΑ

Ηλυσιακός (Υποβιβασμός από Γ’ Εθνική)

Άγιοι Ανάργυροι (Υποβιβασμος από Γ’ Εθνική)

Ηράκλειο

Άρης Πετρούπολης

Αγία Παρασκευή

ΑΟ Περιστερίου

Ήφαιστος Περιστερίου

ΓΣ Αργυρούπολης

Άτταλος Νέας Φιλαδέλφειας (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Βύρωνας (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Δόξα Βύρωνος (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

ΑΕ Χαλανδρίου (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Ολυμπιακός Λιοσίων

Χολαργός

ΓΣ Ηλιούπολης

Διάνα Ηλιούπολης

Σούρμενα

Τράχωνες

Χαϊδάρι

Καματερό

Παπάγος

Άγιαξ Ταύρου

ΑΟ Ιλίου (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Αστέρας Ζωγράφου (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Μικρασιατικός (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Πανερυθραϊκός

Κηπούπολη

Νέα Ιωνία

Μελίσσια

Αθηναϊκός

Κένταυρος Βριλησσίων

Πετράλωνα

Ιάσονας

Λυκόβρυση

Απόλλωνας Χαλανδρίου

Θύελλα Αγίου Δημητρίου

Παλαιό Φάληρο

Δάφνη Παλαιού Φαλήρου (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Αγία Ελεούσα (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Ανθούπολη (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

Άγιος Δημήτριος (Προβιβασμός από Β’ ΕΠΣΑ)

 

Posted by | View Post | View Group