Written by halandri_admin

Άτταλος Ν. Φιλαδέλφειας – ΑΕ Χαλανδρίου 1-4

Ξεκινώντας δυνατά η ομάδα μας & έχοντας ένα εκρηκτικό δεύτερο ημίχρονο έφυγε με τους 3 βαθμούς της νίκης & 4 γκολ στο ενεργητικό της από την έδρα του Άτταλου. Η ισοφάριση του Άτταλου με εύστοχο πέναλτι στο 37′ , δεν αποπροσανατόλισε τους παίκτες του Σταύρου Αμανατίδη & σε συνδυασμό με τις αλλαγές του β’ ημιχρόνου, η ΑΕ Χαλανδρίου πέτυχε μια ακόμα πολύτιμη εκτός έδρας νίκη, που τη έφερε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Τα γκολ για την ομάδα πέτυχαν:  ο Αχιλλέας Κατσιούλης στο 4′ με πλασέ.

Στο 65′ ο Γιάννης Αλεξανδράκης έκανε το 1-2 με σουτ μέσα από την περιοχή & στο 69′ ο Αζάλ Κάαν το 1-3 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Νίκου Βλάχου.

Το τελικό 1-4 σημείωσε ο Διονύσης Πάζας στο 91′ με ατομική ενέργεια.

Συγχαρητήρια σε όλους!!! Συνεχίζουμε δυνατά!!!

Ευχαριστούμε θερμά τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο & στήριξε την ομάδα & τα παιδιά μας!!!

Επόμενη αγωνιστική υποδεχόμαστε την Άμιλλα Περιστερίου

ΑΕ Χαλανδρίου – Σταύρος Αμανατίδης: Γιάννης Μυλωνάς, Απόστολος Φουκούλης, Νίκος Βλάχος, Βαγγέλης Μανουσάκης, Κάαν Αζάλ, Παναγιώτης Ντούλε (80′ Βασίλης Γκουτζιούπας), Δημήτρης Κορωναίος (53′ Διονύσης Πάζας), Παντελής Μπράχος (53′ Γιάννης Αλεξανδράκης), Αστέριος Καλιαμπάκας (70′ Παναγιώτης Κεχρής), Αχιλλέας Κατσιούλης, Σπύρος Τρυφιάτης