Written by halandri_admin

Πανερυθραϊκός – ΑΕ Χαλανδρίου 2-1

Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες αγωνίστηκε σήμερα Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου, η ομάδα μας κόντρα στον Πανερυθραϊκό, πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση , στο Δημοτικό στάδιο του Ιλίου.

Η ΑΕ Χαλανδρίου αν και ήταν πολύ καλύτερη και στα 90′ λεπτά του αγώνα, στάθηκε άτυχη αφού έχασε πολλές ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τη πρώτη τους συμμετοχή στο πρωτάθλημα έκαναν ο Νίκος Λουκάς και ο Στέφανος Κανέλλος , μετά από τους σοβαρούς τραυματισμούς που είχαν τη προηγούμενη σεζόν.

Στο 39′ ο Σουμελίδης με πέναλτι άνοιξε το σκορ για τον Πανερυθραϊκό και στο 91΄ ο Δημαράς έκανε το 2-0.

Στις καθυστερήσεις η ομάδα μας έκανε το 2-1, μετά από εκτέλεση πέναλτι με σκόρερ τον Βενάρδο.

Η ομάδα μας έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κ. Μπακογιάννη.

Πανερυθραϊκός FC (Αντώνης Τσιμπάκης): Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Τσεβάς Κ., Νταλένγκα ( 90′ Μπαλής ), Κατσάρας, Μπαμπαλούκας, Πιπεράς ( 88′ Δημαράς ), Μπρίλης ( 83′ Κιούσης ), Αντωνιάδης, Τσεβάς Χρ.

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Αναστάσιος Κιλιμτζίδης): Μολφέσης, Καρώνης, Δαρδαμάνης ( 75′ Τσιριγώτης ), Θανόπουλος, Στυλιανόπουλος, Γεωργαμλής, Θύμιος ( 84′ Κιλιμτζίδης Ι. ), Νησωτάκης, Κανέλλος ( 60′ Λουκάς ), Βενάρδος, Μουρούτης ( 46′ Πατσιαβούρας ).